Seoul is a big city. But maybe someone out there is fated to love you.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Just me and my music.

In jos 
AutorMesaj
Robin Ambrose

MesajSubiect: Just me and my music.   Mier Dec 21, 2011 9:17 am

Era una din acele nopti in care Robin era nevoita sa mai faca rost de bani, asa ca a discutat cu patronul unui club si a aranjat ca 2 ore din acea seara sa fie ale ei. Avea sa cante la chitara, ca deobicei, dar o facea mai mult din placere, nu pentru castig.
Inca nu era timpul, asa ca decise sa se piarda prin multime inainte de a urca pe scena. Trebuia sa recunoasca, era prima oara aici si avea mari emotii. Se vedea de la o posta cat de rosie putea fi in obraji. Noroc ca muzica data foarte tare ii acoperea sunetele facute de inima ei. Ii batea atat de tare de parca era gata sa sara din piept.
Trebuia sa se calmeze, dar nu gasea nici o cale. Isi lasa chitara langa un scaun de la bar, apoi se urca pe el si facu semn chelerului. Comanda o vodca orange, preferata ei. Pacat ca niciodata nu reusea sa se imbete din asa ceva, oricat de multe pahare ar fi baut.
Lua paiul intre dinti si incepu sa se joace cu el, luand din cand in cand cate o gura din bautura. Ignora cam tot ce e in jurul ei, oricum nu cunostea prea multe persoane pe aici. Era si noua in zona, deci avea un motiv...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Park Min Jun

Localizare : Over the rainbow<3

MesajSubiect: Re: Just me and my music.   Mier Dec 21, 2011 9:32 am

Am intrat in club.Se pare ca in seara asta,iar canta cineva.Ohh Doamne,ce bine ca nu sunt eu aia.M'am dus usor pana la bar si am cerut un cocktail Orange.Ahh doamne cat de bun era.Mai ma intalneam cu colegi dar ca de obicei."Buna,Pa,Ne mai vedem".Ohh ce frumoasa conversatie.Dupa ce am primit ce am comandat,m'am intors cu spatele la bar.Ma uitam pe langa mine.Chiar langa mine era o fata mai roscata.Am zambit la ea.Seful acestui local era prieten cu mine asa ca nu era o problema.Si multa lume ma cunoastea pentru ca am mai cantat pe aici.Chiar atunci apare si seful localului
-Hey,scumpa.Ce faci pe aici?Nu stiam ca vrei sa canti astazi!
-Buna,Alex.Nu am de gand sa cant.Am venit sa beau ceva si ma distrez cu prietenii.Nu mereu iti fac atmosfera dragule
-Ah....ok.Daca e ceva stii unde ma gasesti.Te pup iubita
Am dat afirmativ din cap.Cand acesta pleca mi'am dat ochii peste cap.Ahh m'am saturat de Alex.Nu il mai pot suporta dar ma rog.Eram prieteni si asa facea doar pentru a se da la mine.Ma rog,sa vedem cu cine ma mai cunosc si sa inceapa distractia.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Just me and my music.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Soul Seoul  :: fly to seoul :: night clubs ;-
Mergi direct la: