Seoul is a big city. But maybe someone out there is fated to love you.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Let's do this now

In jos 
AutorMesaj
Kwon Ji Yong

MesajSubiect: Let's do this now   Dum Dec 18, 2011 3:52 am

Valuri de fum inundau intreaga incapere, muzica domina fiecare coltisor iar vocea fiecarei persoane care mai de care mai stridenta. Rasete, pahare trantite pe masa iar altele sparte. Nimic din acestea nu executa GD. Statea la o masa deloc retrasa de ochii lumii, cu un pahar de vin in fata. Ofta scurt, lasandu-si chipul palid in palma, invartind in cealalta mana pachetul de tigari. Tinea mortis sa se lase de acest viciu, desi, o data ce-ti intra prin vene, cam greu reuseai sa-l dai la o parte. La aceste ganduri, baiatul isi stramba buzele si isi miji ochii dand peste cap acel pahar de vin.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lee Min Young

MesajSubiect: Re: Let's do this now   Dum Dec 18, 2011 4:00 am

Era o seara destul de plictisitoare deci nu prea avea ce face cum statul cu un caine si sa te joci cu el nu tine ca hobby pana la nesfarsit hotara sa mearga intr-un bar.Nu avea de gand sa stea oricum mult,doar un pahar de orice si acasa sau...poate va mai avea ceva de facut.Se imbraca,isi inchise apartamentul si pleca cu pasii calculatii spre bar.
Intrand se uita in toate partile pentru un loc bun si mai neretras nu vroia ea sa para a ciudata.Isi alesese locul insa intai avea sa mearga sa isi comande ceva,nu putea sa isi piarda locul avea un punct de reper langa masa aceea era un baiat blond care iesea in evidenta.Isi comanda o vodka platind si indreptanduse cu paharul spre acea masa.Isi lasa geanta pe scaunul de langa ea utianduse la tipul blond.
Sus In jos
Kwon Ji Yong

MesajSubiect: Re: Let's do this now   Dum Dec 18, 2011 4:14 am

In cele din urma, ceda, ca deobicei. Isi scoase din pachet o tigara si isi aprinse tutunul imediat, tragand vicios din acesta. Nu putea sa renunte la asa ceva de graba, in orice caz, nu facea exces de asa ceva.
Dupa ce-si mai comanda o alta bautura, mai exact whisky, incepu a forma cercuri de fum in aer. Niciodata nu intrecea masura cu tigarile si cu bautura, doar simtea nevoia de asa ceva plus ca, era ziua lui cea libera. Stia ca in curand se apropiau saptamanile in care urma sa aiba parte la repetitii, apoi probabil prin turnee. Dar partea buna, se afla acasa.
Isi rezema cotul de marginea mesei tinand cu grija tutunul printre degete, avand pe chip imprimat un zambet subtil si o privirea chiar patrunzatoare, ce strabatea acea perdea de fum.
Sus In jos
Park So Yeon

MesajSubiect: Re: Let's do this now   Lun Dec 19, 2011 6:42 am

Parea o sera linistita ,ma jucam cu degetele ,mai mult ma prosteam se parea astazi ca era una din zilele cand nu sunt prea astamparata dar nu puteam sa dau dovada de imaturitate dupa cateva clipe am lasat la o parte lucrurile copilaresti si am pasit in bar ,nu prea ma interesa ce parere au oameni despre mine ,deoarece eu sunt eu oricat ar incerca uni sa ma schimbe nu o sa reuseasca .
Deocamdata nu comandasem nimic aveeam de gand sa dansez dar oarecum ma-m asezat la o masa ma-m razgandit destul de repede .
Stand la masa ma-m uitat pe telefon nu ca era ceva interesant pe el ,erau doar niste mesaje mai vechi pe care uitasem se le sterg .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Let's do this now   

Sus In jos

Let's do this now
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Soul Seoul  :: fly to seoul :: bars ;-
Mergi direct la: