Soul Seoul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Seoul is a big city. But maybe someone out there is fated to love you.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Let's make this last forever.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 1:58 am

Meci? Ce meci? Cine juca? Nu stia sa raspunda la nici o intrebare, de ce? Nu era genul care sa se uite la meciuri, desi cam asa erau caracterizati baietii, prin fotbal. I se parea putin jenant sa fie intrebat ce echipa prefera si el sa nu stie decat din auzite unele echipe, dar asta era.
Probabil intrebarea era, "ce cauta acolo daca nu-i placea fotbalul?", da, la asta stia sa raspunda. "Minunatii" sai prieteni venisera cu ideea asta sa mearga la meci, ei nu prea stiau ca el este paralel cu fotbalul.
Se aseza pe locul indicat de bilet privind putin uimit toti acei oameni ce aclamau jucatorii, si el ce trebuia sa faca? Prietenii lui probabil erau cu iubitele lor, caci nu-i vedea prin jur. Era lasat balta, nu? Eh...nu putea sa iasa de acolo, deci trebuia sa ramana pana se termina tot meciul ala tampit.
Privi in jur putin uimit, parca era o pisica printre caini, amuzanta comparatie. De ce oamenii aceia erau desenati cu unele culori? Ah, stai! Asta stia, vazuse la stiri, asa se facea, daca-ti iubeai echipa, i se parea prostesc. Si iar se gandea ca nu e deloc un baiat tocmai normal la varsta lui.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 2:06 am

Ohh doamne,cateodata ma gandesc de ce trebuie sa merg cu prietenele mele la meci.Aa stai,ele se intalnesc cu iubitii lor.Dar eu ce sa fac?Sa stau si sa ma uit la niste oameni care alerga de nebuni dupa o minge?Mai interesant e cainele meu.Serious!.M'am dus catre un loc,pentru a sta jos.Ca de obicei prietenele ma lasesera balta deoarece stateau cu iubitii lor.Ohh ,ce stupid si eu ce ar trebui sa fac acum?Toata lumea tipa.Mi'am pus mainile la urechi.Urasc acest loc!.Oare de ce sunt aici?Oare de ce ma uraste lumea?Puteam sta acasa sa ma joc cu catelul sau sa stau uitandu'ma la soare.Chiar si asta era mai interesant decat un meci stupid de fotbal.Ma uitam dupa un loc.Era unu liber langa un baiat.Wow...era dragut,ma rog nu cred ca as putea sa imi gasesc vreun prieten ca acestia.Gen hai sa mergem la meci.M'am indreptat catre el si am zambind usor
-Hmm...scuze,locul asta este liber?,intreb eu zambindu'i dulce baiatului
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 2:17 am

Galagie, galagie, prea multa galagie! Nu puteau si ei sa faca liniste? In acest moment isi dorea sa fie la ore sau oriunde altundeva unde nu se face asa mare galagie. Desi in unele momente spunea ca iubeste galagia, acum isi dorea sa se faca liniste totala. Voia acasa, nu voia sa mai stea nici macar o secunda in acel loc, dar stia ca nu avea sanse sa plece de acolo prea repede, pana nu ieseau toti acei oameni, nu putea sa-si faca loc.
Isi ridica privirea spre fata, se mira cum o auzise in galagia aceea. Era liber? Da, probabil, nu stia. A dat aprobator din cap, daca vorbea sigur fata nu-l auzea, deci se rezuma la semne.
O analiza putin, oare ce cauta ea acolo? Nu parea tipul de persoana care sa mearga la un meci, parea prea...hmm..fragila? Da, fragila era un cuvant perfect s-o descrie la prima vedere.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 4:32 am

Am vazut semnul baiatului si m'am pus langa el.Mi'am pus usor mainile la urechi si mi'am dat ochii peste cap.Ohh doamne....cu ce ti'am gresit de mai adus in acest loc?La prima vedere baiatul parea unul linistit si nicidecum un suporter infocat al unei echipe.Am zambind usor dar simteam ca innebunesc.Meciul deja incepuse si speram sa vina pauza meciului mai repede pentru a pleca lumea pana la magazine sau nu stiu unde,dar macar sa faca liniste.Nu mai suportam locul asta.Era ca un blestem pentru mine.Peste ceva timp,a venit mult prea iubita pauza dintre reprize.Ii multumeam lui Dumnezeu ca s'a intamplat chestia asta si am observat cum oamenii incep sa se duca sa i'a o gura de aer sau ce fac ei la meci.Am oftat usor uitandu'ma in jur
-In sfarsit,s'a terminat galagia,Doamne!,spun eu un pic cam stresata
Ma uitam la baiatul de langa mine si i'am zambit usor intinzand mana la el si reprezentandu'ma politicoasa.Hey,doar ma lasese sa stau langa el,macar numele sa il stie.
-Eu,sunt Jun,ii spun eu baiatului in timp ce faceam o fata de catelus nevinovat.Hmm...esti fan al acestor meciuri?
Nu vroiam sa il stresez pe baiat cu intrebarile sau sa il enervez dar vroiam sa gasesc un subiect de discutie cat mai este pauza...caci dupa incepe calvarul
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 5:55 am

In sfarsit pauza! Putea sa plece de acolo, dar nu apuca sa se ridice ca o auzi pe fata de langa el prezentandu-se. Ii zambi calm,prinzandu-i incet mana intr-a lui. Avea o mana mica spre deosebire de a sa.
-Sike. se prezenta la randul sau, apoi isi retrase mana si se ridica, intepenise acolo de cand incepuse meciul, si se bucura ca se poate ridica si el.
-Nu, nici nu stiu ce se intampla pe teren. a dat din umeri nevinovat. Era adevarat, nu stia de ce alearga baietii aia dupa o minge, faceau sport, nu? Ah si castigau bani si erau cunoscuti, nimic mai mult, si da, conta asta, dar el nu ar alerga dupa o minge tot terenul pentru bani, probabil lor le placea chestia asta cum lui ii placea dansul *cough*, pardon, iubea dansul.
-Tu? privi putin terenul, apoi isi indrepta privirea spre fata.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 6:04 am

Am zambit dragut la baiat si m'am ridicat de pe scaun.Avea un nume foarte dragut si deigur si el era la fel de dragut
-Incantata de cunostinta Sike.Pai nu sunt fana dar se pare ca prietenele mele m'au tarat pana in acest Iad.Ele stau cu iubitii iar eu ca de obicei stau singurica si innebunesc.Ce zici ca iesim de aici si sa mergem undeva?Prietenele mele m'au abandonat deci nu am ce sa mai fac aici si nu cred ca mai suport inca 45 de minute in aceasta galagie.
M'am uitat la baiat cu niste ochi de catelus ca si cum l'as implora sa nu ma lase singurica.
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 6:26 am

Se parea ca fata este in aceasi situatie ca el, macar ea stia prin ce chin trecea el, cineva il intelegea odata-n viata, aleluia!
Ii ghicea gandurile sau cum? Si el voia sa plece, deci ideea ei era mult mai geniala decat s-ar fi gandit vreodata. Daca ieseau vi de acolo avea sa-i faca cinste cu un suc si o prajitura, sau am rog, ce isi dorea ea, dar numai daca ieseau vi, deci nu promitea.
-Deisgur! spuse spontan si vesel dand afirmaiv din cap, deja oamenii se intorceau asa ca a luat-o de mana tragand-o dupa el, sincer, nu isi dorea ca toti acei oameni sa-i striveasca pe amandoi, asa ca mai bine se grabeau decat sa stea si sa povesteasca un an si ceva pana se termina meciul.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 6:33 am

Deci,se pare ca gandeam la fel.Am zambit dar dintr'o data baiatul ma prinse de mana si ma tragea dupa el.Am vazut cum lumea incepea sa vina si simteam ca ma voi pierde de el in multume.M'am apropriat si mai mult de el si l'am prins de antebrat cu ambele maini.Cand am iesit am rasuflat usurata si m'am uitat la Sike cam buimaca.
-Off...doamne.Credeam ca nu voi mai scapa de acolo vie.Oamenii astia sunt incredibili,serios.Deci ce ai de gand sa facem,mergem in parc sau...?
Am zambind la el si mai dulce ,dar dupa am observat ca nu ii dadusem drumu la mana.M'am inrosit putin in obraji si m'am indepartat putin de el,dandui drumul la mana.
-Amm...scuze,spun eu punandu'mi mainile la piept si uitandu'ma in pamant ca un copil rusinos.
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 6:43 am

Poata daca nu erau "atacati" de acei oameni ieseau mai repede, se analiza sa vada daca n-are nici o zgarietura, sau daca hainele sale sunt in regula, si se mira sa afle ca nu patise nimic. Rasufla usurat si isi duse o mana la gura chicotind cand o privi. Era chiar asa cute cand se rusina, trebuia s-o faca sa se inroseasca mai des, ii statea destul de bine, dar nu avea sa-i spuna, deobicei fetele si-o luau in cap, nu era el expert in fete, dar stia cate ceva.
-Nu-i nimic. zambi cald ciufulindu-i putin parul cu o mana, obicei, da, si unul foarte prost.
-Hai sa mergem la o cofetarie, e cam frig si ma gandesc ca prinde bine un suc si o prajitura, right? da, in gandul sau ii promisese ca ii face cinste cu un suc, deci se tinea de cuvant. Cateodata chiar se gandea daca e nebun sau nu, desi raspunsul din partea prietenilor sai ar fi fost afirmativ.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 6:51 am

Eram cam rusinata si rosie la fata dar se pare ca baiatului ii cam placea asta.A inceput sa chicoteasca si imi deranja putin parul.Am zambit in timp ce am scos limba copilareste.Cateodata se comporta,chiar ca un copil dar in multe alte cazuri putea fi chiar perversa.E bine ca am iesit fara nici o zgarietura.Am zambind la tip
-Mmm....cat timp este departe de acest loc,merg oriunde.Alege tu locul nu sunt chiar asa de mofturoasa si da chiar e cam frig afara.
Era frig afara si vantul trece prin parul meu ca si cum l'ar mangaia.Chiar era dragut cum imi misca parul vantul.Am chicotit incep si mi'am pus mana prin par.Cute!
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 9:50 am

Privi ganditor cerul, putea sa mearga si in club, dar acolo era frig si foarte multa galagie, iar el voia liniste si era sigur ca si ea voia la fel, deci mai bine ramanea ideea cu cofetaria. Stia una la care era el client fidel, in fiecare zi acolo, prajiturile erau o minunatie si cum el era un fan infocat al dulciurilor nu se putea abtine sa nu mearga aoclo in fiecare zi.
-So..cofetaria ramane. spuse vesel dand afirmativ din cap, ii facu semn fetei sa-l urmeze, nu era sigur daca si ea stia unde e, asa ca prefera sa mearga primul. Nu mergea repede, cum facea mereu cand era cu prietenii, din contra, mergea incet pe langa fata tinandu-si mainile in buzunarele blugilor.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyDum Dec 18, 2011 11:30 am

Vroiam sa vad unde doreste baiatul sa mearga.Se pare ca a ales cofetaria.Mi'a facut semn sa merg dupa el si m'am tinut dupa el pentru ca nu stiam absolut deloc drumul.Tipul era chiar dragut si cand ma gandeam la asta ma cam inroseam.Dar nu vroiam sa vada baiatul asa.Era foarte dragut din partea lui si se pare ca el statea langa mine cu mainile in buzunar si mergea catre cofetarie.Fara sa imi dau seama,m'am inrosit din ce in ce mai mult deoarece ma gandeam la el.Ehh si eu acum nu mai am ce face?Eram aproape de cofetarie si chiar vroiam sa mergem acolo si sa ne cunoastem mai bine.Eram nerabdatoare de a fface cunostinta cu Sike mai bine .
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyLun Dec 19, 2011 5:10 am

Au mers in jur de doua minute, nu era departe localul, si se bucura ca nu trebuie sa alerge prin tot orasul dupa el. Oricum era obosit si nu se simtea in stare sa se plimbe, sau sa stea in frig.
Se opri in fata cofetariei si deschise usa facandu-i semn s-o ia inaintea lui, nu considera frumos sa o ia inaintea ei, mai ales ca era fata. Era simpatica , macar isi gasise o persoana cu care sa-si petreaca timpul pentru cateva ore, apoi vedea el ce face. Se mai pierdea din monotonia de zi cu zi, antrenament, scoala, antrenament, acasa, nu strica daca incerca si el ceva nou, diferit de celelalte zile.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyLun Dec 19, 2011 5:26 am

Am foarte putin si am ajuns in fata cofetariei.Am zambit si am vazut ca mi'a deschid usa ca un adevarat domn.Ahh de dragut.Ma bucuram ca puteam face si altceva si sa ies la o intalnire cu un baiat.Ohh wait a minute....Asta nu e o intalnire!!.Ohh doamne la ce ma gandesc si eu acum?Era o prostie chestie asta.M'am dus la o masa in timp ce ma uitam dupa Sike daca mai era in spatele meu.Nu vroiam sa il pierd chiar acum...M'am asezat la masa si am vazut ca si baiatul a facut la fel.Am zambit copilareste si m'am dezbracat de geaca.Ma gandeam ca as putea fi mai matura,sa nu mai fiu asa de copila.Poate baiatului nu ii plac fetele copile...dar Wait a minute!Wake up Jun!It's not a date!Ohh da e doar o iesire intre prieteni.Ce dragut....ma gandesc prea departe...dar trebuie sa imi stapanesc gandurile,devind mai matura
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyLun Dec 19, 2011 7:10 am

Intra si el dupa ea, apoi se aseza la masa aleasa de fata. Ii facu semn chelneritei sa vina, nu voia sa stea la masa un an, pana se gandea aia sa-i serveasca, asa vedea el ca li se intampla multora, dar el nu patise si nici nu risca. Cand ajunse la masa lor ii intreba ce vor sa comande. Ar fi lasat-o pe ea sa aleaga prima daca nu vedea prajiturile din vitrina.
-O tiramisu, doi papanasi, un ecler, placinta de visine si...uhm...o doza de Cola. zambi copilaresc catre chelnerita care apoi se intoarse spre fata, da, mancase el si mai mult si nu, nu ii venea rau de la atatea dulciuri. Nu mancase toata ziua dulciuri si nu se putea abtine sa comande acum tot ce vrea, daca ar fi fost dupa mintea lui ar fi comandat si un tort de capsuni cu frisca, dar nu voia ca fata sa-l creada nebun.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyLun Dec 19, 2011 9:14 am

M'am uitat in vitrina iar peste cateva minute l'am auzit pe Sike cum insira o gramada de prajituri.Am ramas socata si nu mai stiam ce sa mai zic.Eu deabia puteam manca o prajitura...ma rog fiind cantareata si fac si modeling e si logic ca trebuie sa ma mentin in forma.Dar nu puteam avea ceva cu apetitul baiatului mai ales ca arata destul de bine.
-Pai eu vreau o doza de cola dar fara zahar si o tarta cu fructe,spun eu zambindui dulce fetei de la casa.
M'am uitat la Sike iar dupa am inceput sa caut in gentuta pe care o purtam mereu la mine,dupa bani.
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyLun Dec 19, 2011 10:20 am

Doar atat? Nici nu se mira ca era asa de slaba, daca manca doar putin, da, era cam prea slaba, nu prea asa arata fata la care se gandea el. Stop! Fetele tineau regim, ah, cum putea sa uite? Toate voiau sa fie slabe, da, nu intelesese de ce, dar probabil asa era si la baieti, el avea patratele dar nu tinea regim, incat il si injurau prietenii sai cum poate sa nu se ingrase, nici el nu stia, pur si simplu nu-i pasa.A dat simplu din umeri oftand.
A dat negativ din cap cand a vazut-o ca-si cauta banii, defapt nu era sigur, dar ce putea sa caute in geanta. Ahm..poate rujul, era baiat nu prea stia chestile alea.
-Platesc eu. isi propti capul in palme privind-o cu un zambet dulce de copil mic pe fata. Inca nu renuntase sa se comporte ca si cand ar avea zece ani si ar fi cu mami , nu? Eh...nu-i placea sa fie matur, i se parea ca devine batran.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyMar Dec 20, 2011 3:52 am

Baiatul comandase atat de mult si in acelasi timp arata atat de bine si avea patratele.Cum de nu se ingrasa.Ohh God,I'm gelous.Oare as putea sa Fiu si eu ca el?Nuu logic.Eu trebuia sa nu ma ingras.Cum eram acum...hmm eram aproape bine.Eram cantareata si pe langa asta mai faceam si modeling.Hey..cine m'a pus sa fac asta?Impresarul.Iar tot acesta mai mereu ma asalta cu interdictii.Daca m'ar fi vazut aici cred ca m'ar fi omorat.Am auzit replica baiatului si m'am uitat la el cu o fata de copil inocent
-Esti sigur ca vrei sa platesti tu?,spun eu facand niste ochi mari la baiat.
Dupa ce l'am intrebat,am inceput sa ma uit prin jurul meu.Ohh pana acum nu vazusem ca aici erau pline de cupluri.Ohh fuck,numai cupluri puteau veni...?Ok...ar trebui sa ma calmez.Calmaa Jun!Si sincer ar trebui sa imi gasesc repede un prieten.Impresarul imi spunea ca o sa fac ravagii printre baieti.Nu stiu daca as fac dar...la mine nu a venit nici unul.Oare de ce?Poate...nu aratam bine.Ma rog,poate ar trebui sa slabesc sau...oh unde mi'e gandul?Wake up Jun,o sa gasesti tu pe cineva dragut.
Sus In jos
Son Dong Hyun

Son Dong Hyun


Mesaje : 18

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyMier Dec 21, 2011 4:41 am

A dat afirmativ din cap, de mai multe ori, cand o auzi pe fata intreband. Nu, fata aceea nu mergea le el, pur si simplu nu avea efect mai ales ca nu putea s-o lase pe ea sa plateasca, era baiat si dupa el o fata merita respect, deci incerca sa se comporte normal, in afara faptului ca nu era tocmai un baiat normal.
-Deci...cati ani ai? nu era atat de curios pe cat parea, dar ceva il fortase sa deschida conversatia, il deranja linistea, deci trebuia sa vorbeasca si el, macar sa puna intrebari, ar fi fost oribil daca aveau o conversatie scurta "buna, ce faci?, bine, tu? Bine" yah, asta il speria la propriu.
Nu dura mult si comanda era deja pe masa lor, okei, poate chiar comandase prea multe, dar nu conta, ii era foame si trebuia sa completeze, in plus deja ii venea apa in gura cand se uita la dulciurile ce erau in fata lui.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 29
Localizare : Over the rainbow<3

Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 EmptyMier Dec 21, 2011 5:04 am

I'am zambit baiatului.Ahhh ce dragut din partea lui ca vroia el sa plateasca.M'am dus cu el la masa si am inceput sa ma uit din nou prin imprejur,inspectand cuplurile.Cute,ce draguti sunt impreuna unii.Aproape ca nici nu am auzit intrebarea baiatului.Ok Jun,fii si tu atenta la baiat,imi spuneam eu in minte si am dat usor din cap.
-Amm....pai am 18 ani.Dar tu?,spun eu in timp ce ii zambeam baiatului
Stiam ca este mai mare ca mine.Am zambit la el si am observat ca comana a venit la noi pe masa.Wow,ce rapid.Baiatul chiar ca isi comandase multe.Am inceput sa chicotesc incet in timp ce am luat lingurita si am gustat din tarta mea cu fructe.Yumii ce bun.
-Vrei si tu din tarta?,spun eu scotand limba copilareste la baiat
Sus In jos
Continut sponsorizat





Let's make this last forever.	 Empty
MesajSubiect: Re: Let's make this last forever.    Let's make this last forever.	 Empty

Sus In jos
 
Let's make this last forever.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Soul Seoul  :: fly to seoul :: stadium ;-
Mergi direct la: