Seoul is a big city. But maybe someone out there is fated to love you.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

This is my live<3

In jos 
AutorMesaj
Park Min Jun

Localizare : Over the rainbow<3

MesajSubiect: This is my live<3   Dum Dec 18, 2011 12:05 am

Nu aveam ce face in casa asa ca am iesit in curte alaturi de catelusul meu Lucky.Ma uitam din cand in cand pe strada unde circulau masinile si zambeam dragut la animalul meu de companie.Mai mereu ma pierdeam in ganduri si nu stiam ce sa mai fac.Off doamne!Am inceput sa arunc mingea iar Lucky,iar el mi'o aducea inapoi.Imi iubeam catelul foarte mult.Acum era cam singura mea companie.Pana cand dragostea imi va surade el va fi cel care imi va sta alaturi.Un caine loial.De obicei era zgomot dar acum este numai tacere.Veselia s'a transformat intr'un loc plin de tristete.Ceasul batea dar timpul nu mai trecea.Parca tot universul statea pe loc.Ohh Doamne,deja gandesc prea departe.Ma plictiseam eu,asta era singura chestie.M'am ridicat si m'am scuturat putin.I'am zis lui Lucky ca ma voi duce sa ma plimb dar acesta mi'a adus lesa si a inceput sa se uite la mine cu o fata de catelus nevinovat.Desigur vroia sa ma face sa il i'au si pe el,stie ca nu pot rezista.
-Ohh...bine Lucky.Te voi lua si pe tine,spun eu scotand limba
Catelul mi'a raspuns printr'un latrat si i'am pus lesa.Am iesit din curte si ma gandeam sa ma plimb prin parc pe undeva.Brusc o idee mi'a venit prin cap.Pe langa mine era un foisor mic unde nu prea venea multa lume.Acolo as putea sta linistita si poate....sa cunosc oameni noi.Ma indreptam cu pasi marunti catre el.Cand am ajuns am zambit dragut si m'am asezat pe o banca.M'am uitat imprejur iar dupa la Lucky
-Te voi lasa liber,dar ai grija sa nu pleci,ok?!
Catelul a latrat in semn de da.Ohh chiar ca innebuneam.Vorbeam cu un catel?Ce naiba.L'am lasat liber iar eu stateam pe bancuta pentru a simti usoara briza care imi mangaia parul si ma facea sa ma simt mai bine.Poate ca aveam nevoie de liniste dar mai ales aveau nevoie de distractie.Chiar vreau sa vad cum ma surprinde ziua de azi
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

This is my live<3
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Soul Seoul  :: fly to seoul :: apartments ;-
Mergi direct la: