Seoul is a big city. But maybe someone out there is fated to love you.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

SHHH; don't touch, please.

In jos 
AutorMesaj
Seong Sun Mi

MesajSubiect: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 10:54 am

-Auci, auci, auci, auci,auci! tot drumul, din clasa pana la infirmerie, a fost tot ce a putut sa spuna, doar 'auci', o durea mana ingrozitor de tare, si nu, nu era intamplatoare aceasta durere. Cazuse pe scari, da, avea prea multe carti in brate si s-a impiedicat, se intampla, nu? Da, se intampla, insa nu ii parea rau de asta, ii parea rau ca-i vazuse pe toti care erau de fata razand, si o durea mai tare decat mana. Ofta si intra incet in cabinet, privi in jur dupa o asistenta, ceva, insa nu era nimeni. Probabil erau plecate toate, unde? Prin clase, la consulatii sau...aveau vacanta. De atunci? Nu, oricum , nu era treaba ei unde erau ele, ea doar avea nevoie de ajutor. Inchise usa si se aseza pe pat, mai bine spus se urca pe pat, caci era destul de ridicat si ea nu era prea mare. Saisprezece? Nu, optsprezece ani avea, din cauza aparentei sale mici mereu atragea atentia cu cate ceva si asta era un lucru ce o enerva.
Incepu sa dea din pucioare bosumflata, precum un copil mic, probabil avea sa vina cineva s-o ajute, nu? Speranta moare ultima, da, era adevarat, ea murise deja de durere si mana sa la fel, so...doar speranta mai ramanea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Shin Sang

Varsta : 25

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 11:03 am

Oare ce cauta el aici? Ah, da! Se lovise foarte rau la mana dreapta si avea nevoie de ingrijiri medicale. Nu prea vroia el la doctor dar profesoara de sport il trimisese. Ofta prelung taraindu-si picioarele mai mult catre cabinetul acestuia. Nu-i veni sa creada. Cat ghinion putu avea el sa-i vina mingea peste mana? Tot ce spera el e sa nu-i puna mana in ghips ca altfel 'La revedere' fotografiat.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 11:19 am

Isi duse mana stanga in buzunarul hanroacului pe care-l purta, si acela fiind cam mare de ea, nu era al ei, il luase din dulap, defapt, gasise multe lucrui in apartamentul in care se mutase, multe lucrui barbatesti, dar nu-i pasa cat timp erau dragute si putea sa le poarte, macar asa numai era considerata o ciudata si spunea lumea ca are si ea iubit, chiar daca nu avusese niciunul pana in acel moment. Da, se indrgostea repede, insa era prea rusinoasa sa-u spuna unui baiat ce simte, asa ca prefera sa taca si sa tina pentru ea.
Scoase o acadea din buzunar si o desfacu bagand-o in gura, poate asa nu se mai gandea la durere, si numai simtea nimic, merita sa incerce, nu?
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 11:24 am

Incetul cu incetul se apropie de cabinet, apasand pe clanta usii. Deschise usa larg murmurand un "Buna ziua" dar cand isi ridica privirea vazu doar o fata, cam de varsta lui. Doctorita nu era.
- Buna, spuse el calm analizand toata incaperea. Doctorita este in cabinet?
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 11:46 am

"Daca ar fi fost eu eram pe undeva pe acasa, cu o scutire de vreo trei zile de scoala." isi spuse in gand, si se bucucra ca nu zise asta cu voce tare, sigur baiatul avea sa se supere pe ea. Si asta era inca un mtoiv sa-si tina gandurile pentru ea.
-Nup, nu stiu unde a disparut. ii raspunse tinand acadeaua doar pe o parte a gurii ca sa poata vorbi. Da, era mai frumos daca o scotea din gura, insa cu o mana se tinea de cealalta, din cauza durerii.
Parea ca si el are aceeasi problema ca ea, dar sigur el nu cazuse pe scari din cauza "dorintei" de carte.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 12:02 pm

- Mai bine, murmura ca pentru el asezandu-se pe un scaun fiind foarte plictisit. Deodata se lasa o liniste profunda peste cei doi. Chiar ii era fericit ca nu dadu peste doctorita dar tot il durea ingrozitor. Isi lasa privirea in jos, strambandu-si slab buzele.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Sam Dec 17, 2011 12:11 pm

Daca nu avea sa vina mai repede probabil ea incepea sa tipe de durere, nu prea suporta durerea, si se mira cum de nu incepuse sa planga pe acolo. Exagera mereu, isi aducea aminte de saptamana trecuta, cand in timp ce-si pregatea mancare se taiase putin cu un cutit de bucatarie, acel moment pentru ea era un masacru in toata regula, mai avea putin si suna la salvare, insa se calma, spre mirarea ei.
-Ce-ai patit? il intreba zambind cald, spera ca nu era o intrebare prea proasta, insa ea nu suporta linistea, mai ales cand putea gasi multe subiecte de discutie, chiar daca nu-l cunostea, dar mai bine se abtinea.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Dum Dec 18, 2011 1:47 am

- M-a trimis profesoara de sport. M-am lovit rau la mana in timpul unui meci de baschet, isi dadu ochii peste cap privind-o bland. Dar tu?, spuse pe acelasi ton schitand un zambet micut in coltul gurii. Nici el nu prea suporta linistea dar...nu stia ce sa discute. Nu vroia sa para penibil sau orice altceva.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Dum Dec 18, 2011 2:26 am

Il asculta pastrandu-si un zambet copilaresc pe chip, ca intotdeauna. Scoase acadeaua din gura, tinand-o bine in mana, nu putea sa vorbeasca prea corect cu ea, asa ca prefera sa suporte "mica" durere de mana.
Ea? Hm..ea doar era neatenta si nu se uita pe unde merge cand se intorcea de la biblioteca, da, asta era o explicatie destul de buna.
-Pai..am alunecat pe scari, sigur au ceva cu mine, altfel nu-mi explic. stramba precum un copil mic din buze.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Lun Dec 19, 2011 12:37 am

Baiatul o asculta cu atentie, aparandu-i pe fata un zambet, mai-mai sa rada dar se abtinu.
- Cu siguranta au ceva cu tine!, surase aceasta pe sub mustati. Shin!, se prezenta el in cele din urma zambind cald.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Lun Dec 19, 2011 5:16 am

-Sun Mi. spuse vesela si din instinct vru sa dea mana cu baiatul, uitand pentru moment ca amandoi erau in aceasi situatie nu tocmai placuta cu mainile. Stranse puternic din ochi, dandu-i si cateva lacrimi in colturile ochilor, isi miscase brusc mana si asta chiar o costa scump. Se stia impiedicata de mica, insa mereu scapa cu zgarieturi sau rani minore, niciodata nu-si rupsese mana sau altceva de acest gen.
-Auci, inca nu m-am invatat cu prostia asta. se bosumfla privindu-si mana. Nu avea de gand nici macar o asistenta sa treaca pe acolo? Macar asa intamplator sa ia o pastila?
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Mar Dec 20, 2011 12:11 am

- Nu trebuie sa te fortezi, chicoti el. O sa te doara mai rau, crede-ma! adauga satenul uitandu-se pe holuri dupa vreo asistenta sau ceva. Doar nu avea sa stea aici o vesnicie plus ca il durea mana ingrozitor.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Mar Dec 20, 2011 10:06 am

-Vine cineva? se dadu jos din pat , privind spre baiat. Spera ca nu avea sa moara acolo de durere, nu era drept. Se bosumfla copilaresc la gandul asta, nu-i convenea, unde erau si ce faceau in timp ce ea murea de durere? Incepu sa umble prin dulapuri, macar o compresa ceva sa gaseasca, nu cerea prea mult , nu?
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Mier Dec 21, 2011 12:23 am

Baiatu aproba din cap, intorcandu-se spre ea si facu ochii mari.
- Ce faci acolo?, intreba satenul nestiind cum sa o opreasca. Vine asistenta!, ii facu semn sa se dea la o parte de la dulap.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Mier Dec 21, 2011 4:30 am

Nu se speria ea de asistenta, o durea mana si sigur pe aia nu prea o interesa, defapt probabil avea sa fie invizibila pentru ea, normal, asa se intampla de fiecare data din cate intelesese ea, intotdeauna luau baietii primi la control si ea numai suport durerea, deci avea sa se descurce. Toate acele lucruri erau din bunurile scolii, si ea, ca eleva se putea folosi de ele, nu?
-Sa vina, noi pe cine asteptam aici? spuse ea scotand cateva medicamente ca sa vada ce mai este in dulap.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Joi Dec 22, 2011 12:22 am

Chiar si asa era. Asistenta veni, nici nu se uita la fata si puse mana pe Shin pentru a-l lua la consultat, dar spre surprinderea ei baiatul refuza. Oare ce era in capul lui? Isi retrase usor mana spunandu-i ca el poate sa mai astepte asa ca sa o ia pe fata prima nu pe el. Se aseza pe un scaun din apropiere asteptand in timp ce asistenta o consulta pe ea.
Sus In jos
Seong Sun Mi

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Joi Dec 22, 2011 6:59 am

Se bosumfla copilaresc si astepta sa termine, nici macar nu baga in seama ce spunea asistenta, nu-i prea pasa ei de asta. Era ceva legat de mana ei, nu trebuia sa si-o miste si alte chestii la care oricum nu era atenta, isi dadu ochii peste cap si multumi printr-un zambet asistentei dupa ce termina. Da, nu era un zambet chiar reusit, era foarte fortat.
Cu siguranta daca nu refuza baiatul ea ar fi ramas acolo avandu-si singura de grija.
Se aseza din nou pe pat si incepu sa dea copilaresc din picioare, de ce mai statea acolo? Nu prea stia, doar ca nu voia sa se intoarca in clasa.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   Joi Dec 22, 2011 7:58 am

Dupa ce termina cu ea, asistenta il chema pe Shin ca sa-l consulte. O privi cu atentie, aproband scurt din cap la tot ce zicea. Nu era tocmai ceva grav, dar...trebuia sa fie ceva mai atent la sport. Se putea si mai rau. In cele din urma acesta iesi din camera asistentei, oftand prelung.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: SHHH; don't touch, please.   

Sus In jos

SHHH; don't touch, please.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Soul Seoul  :: haengbok academy :: infirmary ;-
Mergi direct la: