Seoul is a big city. But maybe someone out there is fated to love you.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Daca ai pleca...

In jos 
AutorMesaj
Shin Sang

Varsta : 25

MesajSubiect: Daca ai pleca...   Sam Dec 17, 2011 10:50 am

Ora 18:30

Era o vreme urata, inchisa. Vantul batea din toate partile iar picaturile reci de ploaie izbeau usor pamantul. In ciuda faptului ca era destul de frig, Shin se plimba foarte calm cu chitara in spate indreptandu-se foarte ingandurat spre un loc anume. Cimitirul. Era la cateva sute de metrii de spital. Deschise portita, luand-o pe drumul pietruit. Deodata se opri in fata unui mormant avand o fotografie in mana.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Park Min Jun

Localizare : Over the rainbow<3

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Sam Dec 17, 2011 12:14 pm

Ma plimbam prin ploaie.Nu aveam chef sa ma duc acasa si chiar eram la cativa pasi de mormantul parintilor mei.Chiar daca fratelui meu nu ii mai pasa de ei...mie imi era dor de mama.De tata,nu pot spune acest lucru dar si el este acolo jos,sub pamant.Picaturile cadeau pe pielea mea calda si ma facea sa tremur putin.Chiar langa cimitir e un spital,ciudat loc si'au ales...hm ironie pura.Ma indreptam cu pasi micuti dar calculati spre cimitir.In departare am vazut un baiat cu o fotografie in mana ,chiar langa un mormant.Parea foarte suparat.Am deschis umbrela si m'am dus catre el.Am pus umbrela deasupra lui si m'am uitat dragut,cu o privire de copil catre baiat
-Hey,esti bine?,spun eu putin ingrijorata de starea baiatului
Chiar daca nu cred ca era bine ce faceam...eu totusi nu puteam sa nu il intreb daca este bine.Pana la urma este un strain dar sincer nu cred ca un criminal in serie ar veni la mormantul unei victime deale sale,ar fi chiar ridicol
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Dum Dec 18, 2011 1:50 am

- Buna, murmura aceasta ca pentru el bagand fotografia in buzunar. Da, sunt bine. Cred..., adauga de data aceasta ceva mai stins indreptandu-si privirea calda si blanda catre ea. Nu schita nici un gest, nici un zambet. Intradevar, ii era dor de mama lui dar nu avea sa faca. Nu putea sa o aduca inapoi.
Sus In jos
Park Min Jun

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Dum Dec 18, 2011 1:56 am

-Hey,o sa fie bine.Stiu cum te simti,si eu mi'am pierdut ambii parinti.Totul va fi bine,mama ta sigur nu ar vrea sa te vada plangand.Ar vrea sa te vada puternic,inconjurat de oameni care te iubesc,ii spun eu baiatului zambindui dulce.
Am facut o fata de catelus la baiat.Era foarte trist si chiar vroiam sa fie mai bine.Vroiam sa nu mai fie trist pentru ca stiu si eu cum e sa pierzi pe cineva drag si imi era tare dor de mama.Dar...nu o puteam aduce inapoi cu lacrimi sau intr'un alt fel
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Dum Dec 18, 2011 2:03 am

- Adevarat, numai conteaza. facu el un gest ca si cum ar alunga o musca. Ma scuzi, eu am sa...plec!, clatina usor din cap stergandu-si lacrimile si se indrepta cu pasi repezi spre iesire.
Sus In jos
Park Min Jun

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Dum Dec 18, 2011 2:09 am

-Oh...ok.Sper sa ne mai vedem,spun eu dragut.
Deja ma cunosteam mai bine si el am lasa balta.Wow...ce ghinion pe mine.Daca aasa o sa fie cu toti baietii o sa raman singura pana la varsta de 100 ani.Oo da un vis devenit realitate.Eram trista,oare de ce se intampla asta?
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Lun Dec 19, 2011 12:40 am

Se opri la un momentdat intr-un mic parc din apropierea locului unde statea. Se aseza pe o bancuta. Se gandi la faza de mai devreme. Era cam suparat dar asta nu insemna sa se comporte aiurea fata de ceilalti. Era un ciudat.
Sus In jos
Park Min Jun

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Lun Dec 19, 2011 1:25 am

Ma simteam destul de urat,.M'am dus inspre casa dupa ce am fost la mormant ,nu il puteam invinovati cu absolut nimic pe baiat pentru comportamentul lui.Se pare ca casele noastre erau in aceeasi directie dar daca il voi vedea nu ma voi duce la el,nu vreau sa creada ca sunt o adevarata ciudata care vrea sa il urmareasca.Vantul batea foarte tare iar eu aveam umbrela in mana.Mai aveam putin pana acasa dar am vazut ca in parc era chiar el.M'am uitat mirata dar in urmatoarea secunda vantu incepu sa bata din ce in ce mai tare,umbrela mea fu luata de vant iar eu am inceput sa tip din cauza socului.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Mar Dec 20, 2011 12:14 am

Deodata, Shin auzi tipetele fetei care tocmai o intalnise in parc. Se pare ca umbrela i-a fost luata de vant si agatata intr-un copac. Ofta scurt, ridicandu-se de pe banca. Doar nu avea sa stea acolo, nu? Si sa se uite ca la spectacol. In urmatoarea secunda, aceasta se sui in copac pentru a lua umbrela fetei, dar intr-un moment de neatentie craca incetul cu incetul deveni din ce in ce mai subreda. Spera sa nu cada de acolo fiind o distanta destul de mare de la pamant la el.
Sus In jos
Park Min Jun

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Mar Dec 20, 2011 3:44 am

Se pare ca tipul de mai devreme era chiar cute si s'a dus sa imi i'a umbrela.Wow...ce dragut.Cine ar mai fi facut asta pentru mine?Hmm...poate iubitul dar nici el.M'am uitat la baiat si am observat ca creanga o sa cada.M'am panicat si nu stiam ce sa mai zic
-Te rog,las'o acolo.Te implor da'te jos din copacul ala.E doar o umbrela.Nu vreau sa patesti ceva!!!Te rog,spun eu facand o fata de catelus si aproape ca plangeam
Ohh doamne ce neatenta si prostanaca sunt.Acum...ce mai puteam face.Nu trebuia sa se urce in acel copac.Nu era importanta umbrela absolut deloc.
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Mier Dec 21, 2011 12:05 am

In cele din urma baiatul lua umbrela dar fix atunci se rupse craca. Spre norocul lui, cazu in picioare ca o pisica si nu pati nimic. Wow. Ce noroc! Isi scutura putin capul apropiindu-se apoi de fata intinzandu-i umbrela.
- Poftim!, schita el un zambet mai chinuit.
Sus In jos
Park Min Jun

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Mier Dec 21, 2011 4:59 am

M'am speriat foarte rau si chiar mi'au venit lacrimile in ochi cand am vazut ca craca se rupsese.Am ramas blocata pe moment si nu am observat ca acesta nu patise nimic.Imi dadu umbrela.I'am luat'o din mana si am ramas usor pe loc,iar dupa am dat usor din cap.Am inceput sa ma misc ca o albina pe langa el vrand sa vad daca este bine si daca a patit ceva.
-Esti bine?Sigur esti bine?Ai ceva rupt?Zgarieturi?Lovituri?Vanatai?,spun eu cu lacrimi in ochi incepand sa inspectez baiatul din cap pana in picioare.Ohh...doamne iti multumesc din suflet si imi pare asa de rau.Puteai sa te ranesti numai pentru a'mi lua umbrela.Iti multumesc foarte mult?Cum as putea sa te rasplatesc straine?,spun eu in timp ce vorbeam repede,pentru ca eram panichata pentru baiat
Sus In jos
Shin Sang

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Joi Dec 22, 2011 12:28 am

- Pentru putin, facu el din mana ca si cum ar alunga o musca. Ce era in capul lui? Putea sa ajunga in spital pentru o umbrela, dar el vru sa-l faca pe viteazu. Mare noroc a avut ca a aterizat in picioare precum pisicile. Shin!, se prezenta aceasta in cele din urma cu o seninatate ca si cum nimic nu s-ar fii intamplat.
Sus In jos
Park Min Jun

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   Joi Dec 22, 2011 5:00 am

Mi'am lasat capul in jos si mi'am sters lacriminile de la ochi.Doamne,nu imi vine sa cred ca acest tip a urcat in copac,a riscat sa fie accidentat pentru umbrela mea.Ahh doamne,ma urasc.L'am auzit cum isi zice numele si m'au uitat cu niste ochi mari la el.Off,ce dragut putea fi baiatul.Nu imi vine sa cred ca era asa de dragut cu mine dupa ce am fost atat de incapabila,incat nu am fost in stare sa imi tin umbrela.
-Pai..numele meu este Jun,incantata!,spun eu zambind usor in coltul gurii si rosind in obrazi.Chiar iti multumesc.Nimeni nu s'ar fi dus dupa ea.Si sincer nu trebuia sa te duci nici tu.Ai fi putut sa patesti ceva.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Daca ai pleca...   

Sus In jos

Daca ai pleca...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Soul Seoul  :: fly to seoul :: hospital ;-
Mergi direct la: